טיפול טבעי להאטת תופעות הזיקנה - אנטי אייג'ינג

המילה anti-aging שפירושה נגד-זיקנה, אוגרת בתוכה אוסף טיפולים הכוללים תזונה, פעילות גופנית, אורח חיים בריא ותוספי מזון המהווים את הבסיס הטיפולי לעיכוב תהליך ההזדקנות. הוכח כי דברים פשוטים כמזון, אורח חיים, וויטמינים ותוספים שונים יכולים לעזור לשלוט ולעכב את ההליך ההרסני של הזיקנה.

עד היום אין הגדרה מדויקת של תהליך הזיקנה, על פי תיאורית הרדיקלים החופשיים, בזמן חילוף החומרים ויצירת אנרגיה נוצרים רדיקלים חופשיים שהם הגורמים להזדקנות ולמחלות. בכדי לנטרל את הרדיקלים, הגוף משתמש באנטיאוקסידנטים שהם ויטמינים מינרלים ואנזימים. בבסיס עיכוב תהליכי הזיקנה, מחקרים מעידים על תרומתה הרבה של הרפואה המשלימה, כמונעת מחלות ומשפרת בריאות.

וויטמינים ותוספי תזונה הם הנושא החם ביותר בתחום ה'אנטי-אייג'ינג'. המולטי-ויטמין, למשל, נחשב כמסייע במניעת מחלות לב, אוסטאופורוזיס ונפילות (באמצעות הוויטמין D) ואולי אף משפר את המערכת החיסונית. ההמלצה העיקרית בתחום זה, היא ליטול כדור מולטי-ויטמין אחד ליום.

חנות טבע מציעה מבחר תוספי תזונה המכילים אנטיאוקסידנטים במינון גבוה כגון ויטמין E, ויטמין C, בטא קרוטן, סלניום ועוד. מוצרים ממיטב היצרנים, אשר פותחו מרכיבים טיבעיים בלבד, הינם בטוחים לשימוש ובעלי השפעה חיובית מוכחת על האטת תהליכי הזיקנה אצל הנוטלים.

אנטי אייגינג

שלב תוכן